Dom

Na co zwrócić uwagę wybierając przycisk do spłuczki?

Na rynku jest wiele różnych przycisków spłukujących do stelaża, dlatego też wybranie najlepszego modelu może być dość trudnym zadaniem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na co zwracać szczególną uwagę inwestując w nowy przycisk do spłuczki.

Jak optymalnie dobrać przycisk?

Zazwyczaj do stelaża podtynkowego przycisk do spłuczki nie jest dodawany w zestawie, dlatego też należy dokupić go oddzielnie. Jeżeli chodzi o samą estetykę to wybór jest naprawdę bardzo szeroki i różnorodny. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy zwróci się uwagę na technologię danego przycisku. Każdy stelaż ma nieco inne wymagania, dlatego też warto zwrócić uwagę na wielkość danego przycisku. W dzisiejszych czasach najczęściej montowane są duże przyciski do spłuczki. Można znaleźć jednak stelaże, które pozwalają zamontować mniejsze przyciski. Tak naprawdę rozmiar jest jedynym parametrem na który należy zwrócić uwagę wybierając nowy przycisk do spłuczki – polecany przez Eksperci Łazienek.

O czym należy pamiętać?

Przycisk jest jedynym elementem, który można w każdej chwili wymienić bez potrzeby zamawiania całej zabudowy stelaża. Aby zdemontować stary przycisk do spłuczki w pierwszej kolejności należy zdjąć specjalne klapki. W niektórych modelach trzeba skorzystać z pomocy łyżeczki albo starej karty bankomatowej, dzięki której będzie można szybko podważyć klapkę. W środku znajdują się wkręty mocujące, które należy oczywiście wykręcić, dzięki czemu uzyskamy możliwość zakręcenia dopływu wodo do spłuczki. Po wyjęciu przycisku z zaczepów, można wmontować nowy model. Przy tym zadaniu należy zachować szczególną uwagę, ponieważ stare zaczepy mogą być zrobione z delikatnych materiałów.