Dom

Dekoracja stołu

Na wystrój mieszkania ma wpływ nie tylko piękna podłoga, elegancko udekorowane ściany, czy modne meble. Jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych są detale, które tworzą klimat wnętrza. Do takich elementów należy porcelana, która pojawia się na stole w czasie wszystkich najważniejszych momentów, jakie przeżywa nasza rodzina. Jak wybrać porcelanę, która będzie prawdziwą ozdobą stołu? 

Klasyczne piękno

Porcelana, która będzie nam służyła wiele lat musi być idealnie skomponowana z wystrojem wnętrza. W takiej sytuacji najbezpieczniejszym wyborem jest biała porcelana, która będzie pasowała do każdego wystroju mieszkania tworząc zwartą i kompletną kompozycję. Przykładem takiego serwisu może być porcelana marki Ćmielów: https://witek.pl/porcelana-stolowa/porcelana-wg-producenta/cmielow/, która najczęściej występuje w białym kolorze. Produkowane jest również z delikatnymi elementami dekoracyjnymi, które są bardzo eleganckie i klasyczne. 

Nowoczesne wzory oraz wyszukane kolory mogą wydawać się bardzo atrakcyjne na sklepowej półce tylko, czy za kilka lat będą równie ciekawie wyglądały na naszym stole? 

Wysoka jakość

Nie tylko wygląd się liczy. Prawdziwa porcelana jest bardzo wytrzymała i dopracowana w każdym szczególe. Warto wiedzieć, że porcelana wydaje się być delikatna, gdyż jest lekka. Jest to jednak złudne wrażenie. Porcelana marki Ćmielów mimo, iż nie jest gruba jest trwała i wytrzymała. Wyroby porcelanopodobne oraz fajans wydają się być grubsze, ale nie znaczy to, że są trwalsze. 

Podróbki porcelany są pokrywane białym szkliwem dlatego są grubsze. Porcelana już od pierwszego palenia jest biała dlatego nie trzeba używać dodatkowych materiałów dla uwydatnienia białego koloru.