Dom

Modne sposoby na zmianę naszych wnętrz

Letnie miesiące sprzyjają zmianom w naszych wnętrzach. Chętnie wówczas oglądamy magazyny wnętrzarskie oraz blogi znanych designerów, którzy polecają modne i nowoczesne dodatki, które szybki i niedużym kosztem odmienią nasze przestrzenie. Jednym z obecnie popularnych sposobów na taką zmianę jest zastosowanie płytek heksagonalnych. Co to takiego? Odpowiedź poniżej.

Płytki heksagonalne i ich szeroki wybór

W sklepach budowlanych oraz w internecie można znaleźć dość spory już wybór płytek heksagonalnych, które wyróżniają się określonymi kształtami oraz ciekawymi kolorami. Można znaleźć takie płytki w formie kwadratów, trójkątów, sześcianów oraz wiele, wiele innych modeli. Producenci prześcigają się także co do ich kolorów oraz struktur. Niektóre z tych płytek można spokojnie pomalować, inne są tak wzorzyste, że samodzielnie tworzy się z nich ciekawe wzory na swoich ścianach lub podłogach.

Jak to wygląda cenowo?

Mimo, iż płytki heksagonalne to dość świeży wynalazek na naszym rynku, to nie zniechęcają one klientów wysokimi cenami – (home100.pl/plytki-heksagonalne).
Zazwyczaj kupuje się na m2 lub na sztuki. Ta druga opcja jest dla osób, które nie chcą z nich tworzyć całych kompozycji na ścianach tylko określone wzory, które mają być na nich jedynie ozdobą. W sklepach internetowych ten asortyment można znaleźć jednak w dużo przystępniejszych cenach. Końcowy koszt zależeć będzie jednak między innymi: od wielkości zamówienia, materiału, z którego są wykonane, klasy jakości oraz ich wzoru. Również bardziej wymagający klienci mogą zamówić płytki wyjątkowe pod ich indywidualne zamówienie.

Gdzie najlepiej sprawdzają się te płytki?

Jak wspomniano wyżej, można nimi dekorować całe ściany lub podłogi w mieszkaniach, biurach czy w miejscach publicznych. Można także użyć ich tylko na jakimś fragmencie. Zdecydowana większość klientów układa płytki heksagonalne w kuchniach, jadalniach, w łazienkach, w korytarzach oraz w salonach – w centralnym miejscu pomieszczeń, by były one widoczne i tworzyły prawdziwą ozdobę naszych pomieszczeń.