Czym charakteryzują się płyty laminowane?

Oryginalne płyty laminowane na wymiar to wysokiej jakości produkty, które wykonane są zazwyczaj na bazie trójwarstwowej płyty wiórowej albo płyty MDF. Sam proces laminowania polega z kolei na zaprasowaniu filmu dekoracyjnego bezpośrednio na płytę.

Jakie są największe zalety i zastosowanie?

Płyty laminowane na wymiar wyróżniają się nie tylko wysoką jakością, ale również bogatą kolorystyką i różnorodnością formatów oraz struktur powierzchni. Olbrzymią zaletą jest także łatwość obróbki, dlatego też cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. Nie można zapominać także o tym, że płyty laminowane wykonane z płyt wiórowych są przyjazne środowisku. Materiały tego typu doskonale sprawdzą się do produkcji nowoczesnych mebli. Bardzo wiele osób wykorzystuje ich olbrzymi potencjał jako materiał dekoracyjnych przy wykończeniach wnętrz.

O czym należy pamiętać?

Zarówno płyty wiórowe, jak i płyty laminowane wymagają odpowiedniej konserwacji. Większe zabrudzenia można bardzo szybko usunąć za pomocą sprawdzonego roztworu płynu do mycia naczyń. Pamiętać należy o tym, że powierzchnia laminowana jest tak naprawdę powierzchnią ostatecznie skończoną, dlatego też unikać należy środków, które mają agresywne właściwości czyszczące. Mowa tutaj między innymi o popularnych rozpuszczalnikach albo nabłyszczaczach. Warto postawić na płyty wiórowe i laminowane na wymiar od renomowanych producentów, którzy mogą pochwalić się stosownymi certyfikatami.