Dom

Zalety rynków oferujących nowe nieruchomości

Czy powinniśmy kierować swoje plany jedynie w centrum rynku pierwotnego i zignorować nawet korzystne okazje pochodzące z rynku wtórnego?

Analiza zalet, które oferują nowe mieszkania.

Nie ma właściwej lub złej odpowiedzi, jeśli chodzi o wybór między starymi a nowymi mieszkaniami. Niektórzy kupujący mogą kierować się na starsze mieszkanie ze względu na swój budżet, podczas gdy inni mogą szukać udogodnień komunalnych najczęściej spotykanych w nowych projektach. Biorąc pod uwagę wybór między starszą jednostką a nową jednostką w tej samej cenie, nowa jednostka często generuje większe zainteresowanie na rynku wynajmu.

Znany australijski agent nieruchomości, mówi ze swojego doświadczenia, że ​​najemcy często są zainteresowani nowymi rozwiązaniami, ponieważ podoba im się pomysł nowej kuchni i łazienki. W błyszczących nowych urządzeniach i kafelkach jest coś naprawdę atrakcyjnego bez śladu pleśni. Nowe mieszkanie jest wyposażone w zupełnie nowe wyposażenie i jest gotowe do zamieszkania. Teoretycznie nie musisz nic robić przez 10–15 lat.

Z tego właśnie powodu inwestorzy i osoby dokonujące redukcji często będą kupować nowe za stare wrażenie, że konserwacja będzie mniejsza.

Jeśli ktoś ma starszego rodzica przeprowadzającego się z domu do mieszkania, zazwyczaj woli nowy, ponieważ nie szuka projektu remontowego. Szukają łatwości życia, miejsca, w którym można się od razu przenieść i cieszyć.

Co jeszcze charakteryzuje rynek pierwotny?

Okazuje się, że nie tylko zalety kosmetyczne można uwzględnić, gdy mówimy o nowoczesnym budownictwie. Atrakcyjna oferta związana z rynkiem pierwotnym charakteryzuje się czymś więcej niż tylko nowym wyposażeniem i wyremontowanym wnętrzem. Nowe mieszkania są bardziej atrakcyjne dla inwestorów (zobacz link) ze względu na możliwość zrekompensowania kosztów posiadania nieruchomości z korzyściami amortyzacji podatkowej. W zależności od tego, w jakim stanie znajduje się nieruchomość, mogą być oferowane oszczędności na opłaty skarbowe lub dotacje dla pierwszego mieszkania dla nowych nieruchomości.