Jak zaaranżować ciekawą i funkcjonalna łazienkę?

Łazienka, która jest elegancka i jednocześnie funkcjonalna to marzenie wielu osób. To właśnie w łazience odpoczywamy i relaksujemy się po długim dniu pracy. Jak zaaranżować wygodną i gustowną łazienkę?

Asymetryczna wanna – sposób na ciekawą aranżację


Wanny asymetryczne to nie tylko rozwiązanie, które sprawdzi się w niewielkich łazienkach. Dzięki niesymetrycznemu kształtowi można zyskać dodatkowe miejsce i jednocześnie zadbać, by łazienka wyglądała ciekawie i atrakcyjnie.

Wanna narożna pozwoli na uzyskanie wolnej ściany, która można wykorzystać na postawienie kosza na brudną bieliznę czy dodatkowej szafki. Wanna okrągła to rozwiązanie do dużej, przestronnej łazienki, dzięki niej łazienka stanie się niezwykle ekskluzywna.

Praktyczne rozwiązania


Długa, gorąca kąpiel w wannie jest idealna, by się zrelaksować. Jednak nie zawsze mamy czas na długie kąpiele. Chcąc korzystać z wanny jak z natrysku warto zdecydować się na parawan nawannowy, który pomoże utrzymać czystość w łazience i ograniczy rozchlapywanie wody, które sprzyja rozwojowi grzybów oraz pleśni.

Parawan nawannowy może być jednoskrzydłowy, wtedy sprawdzi się, gdy chcemy osłonić wyłącznie część wanny. 2 lub 3 skrzydła warto zamontować, gdy chcemy, by cała wanna była wyizolowana.

Parawan nawannowy transparentny idealnie sprawdzi się w mniejszych łazienkach. Nie zmniejszy optycznie przestrzeni. Do większego pomieszczenia można wybrać parawan ze szkła ozdobionego delikatnym wzorem. Taki parawan idealnie wpisuje się w nowoczesne wnętrza, jak i te klasyczne.