Dom

Taśma ledowa – zastosowanie

Obecnie taśmy led zyskują na coraz większej popularności. Nie ma się co dziwić, są tanie, łatwo można je zamontować samodzielnie, a także nie generują dużego zużycia prądu, nawet przy częsty użytkowaniu. Coraz więcej osób decyduje się na tradycyjne taśmy led lub jedną z ich odmian, którą jest taśma led rgb. Okazuje się, że mogą być one jednocześnie pożyteczne i ozdobne.

Taśma ledowa – zastosowanie w kuchni i przedpokoju

Tradycyjne taśmy ledowe, które dają nasycone i silne światło idealnie wpasowują się do pomieszczeń takich jak kuchnia i przedpokój. Są one na tyle silne, że mogą być dodatkowym źródłem światła i oświetlić strefy, gdzie tego światła jest najmniej. Jeśli chodzi o kuchnie, to kupujący często decydują się na dodatkowe oświetlenie tak zwanych miejsc roboczych – blaty, płyta indukcyjna, gazowa, piekarnik. Są to bowiem miejsca, w których potrzebna jest bardzo dobra widoczność. Jeśli chodzi o przedpokój to bardzo modnym rozwiązaniem jest podświetlenie wejścia do mieszkania lub ramy lustra.

paski led

Taśma led rgb – czyli kolorowe światła w pokojach

Na rynku ledowym pojawiły się również taśmy, które pełnią funkcję jedynie dekoracyjną, a są to taśmy led rgb. Nie można ich zastosować tak jak tych tradycyjnych, nie nadadzą się do rozświetlenia strategicznych punktów w kuchni, czy przedpokoju. Są one przeznaczone do sypialni, łazienek, salonów, pokojów dziecięcych. W zestawach są dołączone do specjalnego pilota, którym możemy zmieniać nasilenie światła w taśmach, a także manipulować kolorami.