Zegar ścienny młodzieżowy – dopasowanie do wystroju wnętrza

W aranżacji wnętrz bardzo istotną rolę odgrywa odpowiedni dobór dodatków. Uniwersalnym elementem o praktycznym zastosowaniu będzie ścienny zegar analogowy. Ogromny wybór wzorów i rodzajów na rynku, umożliwi dobranie odpowiedniego modelu do każdego pomieszczenia. Czasomierz na ścianę warto umieścić między innymi w pokoju młodej osoby. Jak dobrać zegar ścienny młodzieżowy do wystroju wnętrza?

Kolor i tworzywo

Dostępne w sklepach zegary przybierają przeróżne formy. Wytwarza się je również z wielu materiałów. Oprócz klasycznych modeli wyprodukowanych z plastiku lub szklanych elementów, można zakupić egzemplarze wykonane w całości z metalu lub drewna. Ważne jest kolorystyczne dopasowanie czasomierza. Wielobarwny egzemplarz może być ciekawym, kontrastowym akcentem dla pomieszczenia urządzonego w stonowanych barwach. Jednolite kolorystycznie zegary ścienne młodzieżowe będą dobrze się prezentowały w towarzystwie wzorzystych elementów.

Style wnętrzarskie

Do młodzieżowego pokoju w stylu boho warto dobrać zegar z surowego drewna lub w etniczne wzory. W aranżację skandynawską wkomponują się zarówno modele drewniane w naturalnym kolorze, jak i pomalowane na biało lub szaro. W pokoju młodej osoby w modernistycznej konwencji sprawdzą się zegary ścienne metalowe i z nowoczesnymi wzorami. Aby element dekoracji nie rozpraszał ucznia lub studenta, nie powinien być zbyt kolorowy, ani posiadać abstrakcyjnych kształtów. Warto wybierać modele z wyraźną tarczą, która będzie widoczna i czytelna nawet z większej odległości.