Czy warto kupować drogie żarówki samochodowe?

Choć żarówki samochodowe wydają się na tle pozostałych części samochodowych nieco mniej istotne, to jak się okazuje, ich poprawne wybranie ma kolosalne znaczenie dla bezpieczeństwa poruszania się autem. Często kierowcy zadają sobie pytanie, czy dobrym rozwiązaniem jest dopłacenie do droższych modeli tak jak np. do droższych hamulców. Czy faktycznie warto?

Żarówki samochodowe rodzaje

Żarówki do samochodu https://hurtownia-swiatla.pl/zarowki-samochodowe to naprawdę olbrzymi rynek. Sprawia to, że przeciętny kierowca może się wręcz pogubić, ponieważ znaleźć można nie tylko różnych producentów, lecz również różne rodzaje, czy też oczywiście różną jakość żarówek.

O ile wybranie odpowiedniego modelu, który pasować będzie do posiadanego gniazda, nie jest specjalnie trudne, to jednak zdecydowanie się pomiędzy żarówką drogą a tanią, jest znacznie trudniejsze.

Co dają drogie żarówki samochodowe?

Droga żarówka samochodowa potrafi kosztować nawet około 100 złotych za sztukę. Co otrzymuje się za takie pieniądze? Przede wszystkim o wiele większą jasność. Zakładając obok siebie żarówkę drogą o podwyższone jasności oraz zwykłą, wyraźnie da się zauważyć przewagę tej droższej. Co jednak bardzo ważne, jest ona również bardziej odporna na tracenie swojej jasności.

Zwykła żarówka już po kilku tygodniach znacznie traci swoją jasność, czym oczywiście może generować spore niebezpieczeństwo. Model droższy utrzymuje jasność na stałym, bardzo wysokim poziomie.

Na koniec warto również mieć na uwadze to, że model droższy jest znacznie żywotniejszy, więc nie trzeba go wymieniać tak często, jak modelu taniego.