Jak stworzyć kwiatową galerię obrazów na ścianie?

Dekoracje to ważny element każdego wnętrza. Powinny być dopasowane do jego wystroju, ciekawe, przykuwające wzrok. Wtedy wypełnią pomieszczenie i nadadzą mu jedyny w swoim rodzaju klimat. Jak wybrać obrazy do swojego mieszkania? Dlaczego warto postawić na motyw kwiatowy?

Obrazy na płótnie kwiaty – oryginalna i ponadczasowa ozdoba

Motyw kwiatów cieszy się niegasnącym powodzeniem niezależnie od sezonu. To ponadczasowy, uniwersalny i niezwykle urokliwy wzór, który ożywi każde wnętrze. Obrazy z kwiatami pasują do różnych stylów: od klasycznego, przez retro czy romantyczny, po nowoczesny albo skandynawski. Grafiki mają różną kolorystykę i wzory dzięki czemu można z powodzeniem dopasować je do charakteru wnętrza.


Klasyczne obrazy na płótnie z kwiatami w formie bukietu czy pejzażu świetnie pasują do stylu tradycyjnego czy retro, minimalistyczne grafiki – do mieszkań nowoczesnych. Delikatne szkice czy krajobrazy z łąką w tle to świetna opcja do mieszkania urządzonego w stylu skandynawskim.

Jak łączyć obrazy z kwiatami w galerię?

Galeria obrazów na ścianie ożywi każde wnętrze. Sprawi, że to stanie się bardziej przytulne i nietuzinkowe. Obrazy można łączyć na zasadzie podobieństwa tematycznego czy kolorystycznego, wybierać płótna tego samego rozmiaru albo mieszać różnej wielkości ramy, tworząc oryginalną mozaikę.
Taka kwiatowa galeria pasuje nie tylko do salonu, ale też do sypialni, gabinetu, jako ozdoba do przedpokoju, a nawet pokoju dziecka czy nastolatka. Kwiaty to bardzo uniwersalny, niewychodzący z mody wzór.