Mała rogówka idealnym rozwiązaniem dla małych przestrzeni

Aranżację salonu trzeba dokładnie przemyśleć szczególnie, wtedy gdy pokój dzienny nie jest bardzo wielki a metraż jest ograniczony. Dobierając pasujące narożniki małe do salonu należy wziąć pod uwagę nie tylko kolorystykę i materiały użyte do wykończenia mebli, ale też należy dopasować narożnik do innych mebli znajdujących się w pomieszczeniu. Siedzisko dobrze ustawione i dobrze dopasowywane do wnętrza będzie bezapelacyjnie sercem salonu. Odpowiednie umiejscowienie narożnika wpłynie na estetykę pomieszczenia oraz na jego funkcjonalność.

Niewielki narożnik w niewielkim salonie

Mała rogówka idealnie sprawdzi się w małym salonie. Narożnik przez wielu uważany jest za mebel obowiązkowy, który zapewni komfort, ale też zaoferuje użytkownikowi wiele praktycznych funkcji.
Narożniki małe do salonu będą idealnym miejscem do odpoczywania siedząc oraz leżąc. Dodatkową zaletą małego narożnika jest to, iż przez swój kształt wydziela odpowiednią przestrzeń do postawienia stolika kawowego lub dodatkowych siedzisk takich jak fotele, lub pufy.
W niewielkim salonie narożnik perfekcyjnie wypełni puste kąty, w których ciężko byłoby zmieścić meble innego typu. Narożniki o niedużych rozmiarach i gabarytach najlepiej sprawdzą się w małej przestrzeni. Klasyczny narożnik w kształcie litery L jest najpopularniejszym rozwiązaniem, pozwalają one na ogromną swobodę aranżacji w niewielkich wnętrzach. Małą rogówkę można ustawiać w kątach albo wykorzystać ją podobnie do sof jako rozdzielacz stref użytkowych w pomieszczeniu. W powyższy sposób można stworzyć ciekawą przestrzeń do wypoczynku przy jednoczesnej maksymalizacji potencjału pokoju wypoczynkowe. Warto nadmienić, iż taki niewielki narożnik do salonu zajmie mniej miejsca aniżeli popularny zestaw, czyli kanapa plus dwa fotele, przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu użytkowników w równie wygodnych miejscach do siedzenia. W niewielkim pokoju niepotrzebne meble są utrudnieniem w poruszaniu się więc rezygnacja foteli, krzeseł lub puf wydaje się idealnym rozwiązaniem.