Komoda do salonu: oryginalne rozwiązanie do stylowego i nowoczesnego wnętrza

Pokój dzienny jest głównym pomieszczeniem w mieszkaniu lub domu. Służy zarówno do relaksu, jak i do przyjmowania gości. Aby stworzyć przytulną atmosferę w tym pomieszczeniu, trzeba poważnie podejść do wyboru mebli, bo od tego wiele zależy. Dobrą alternatywą dla standardowej szafki jest komoda w salonie. Mebel ten ma wiele zalet. Jednak przed zakupem jednego z nich, ważne jest, aby zrozumieć niektóre z niuansów wyboru.

Cechy i zalety nowoczesnych komód do salonu

komoda do sypialniKomoda bardzo przypomina skrzynię wyposażoną w nóżki. Na froncie mebla znajdują się szuflady, które służą do przechowywania rzeczy osobistych właścicieli. Konstrukcje te różnią się od standardowych skrzyń wymiarami. Ich wysokość może dochodzić do 1,6 m. Ta sama wysokość rzadko przekracza 1 m.

I kolejna różnica z tych projektów jest to, że wszystkie one mają klasyczny design, z szufladami, które są ułożone w jednym lub dwóch rzędach. Z kolei wzornictwo szuflad jest bardziej zróżnicowane. Takie elementy mebli mogą posiadać drzwiczki, otwarte półki i inne niestandardowe detale.

Dziś bardzo popularne są białe komody wysokie do salonu. Neutralny kolor nadaje się zarówno do klasycznych wnętrz, jak i nowoczesnych aranżacji pomieszczeń.

Szuflady do salonu mają wiele pozytywnych cech, na które warto zwrócić uwagę. Główną zaletą takich produktów jest to, że ich górna część może być wykorzystywana jako wsparcie dla różnych elementów wnętrza pomieszczenia. Na takich meblach często ustawia się również sprzęt AGD (telewizor, głośniki, itp.).

Rozmiary i koszty nowoczesnych komód

Ze względu na swoje rozmiary komody mają bardzo dobrą pojemność przechowywania. Wewnątrz tego mebla można przechowywać ubrania i inne rzeczy. Prosty design jest również zaletą tych produktów, dlatego są one często stosowane w pokojach dziecięcych. Wysokość komody powinna być dobrana zgodnie z przeznaczeniem. W przypadku sypialni warto wybrać mniejszy projekt.

Koszt nowoczesnych mebli gabinetowych tego typu jest przystępny dla większości nabywców, co również jest poważną zaletą. Kolejną zaletą tych wzorów jest ich duża różnorodność. Mogą one różnić się od siebie nie tylko kształtem i wielkością, ale także kolorem, fakturą i dodatkami.