Dom

Wyjątkowe dekoracje ścienne

Chcąc być szczęśliwym we własnym mieszkaniu musimy zadbać, żeby było ono zarówno funkcjonalne i estetyczne. Tylko wtedy otaczająca nas przestrzeń sprawi, że zaczniemy czuć się dobrze. Jest to szczególnie ważne, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że w domu spędzamy znaczącą część życia. Jak sprawić, aby mieszkanie wywoływało w nas radość?

Urokliwe pejzaże i widoki

Oczywiście nie musimy na swojej ścianie umieszczać pejzażów i widoków (np. takich), aczkolwiek warto, aby była to treść wywołująca w nas pozytywne emocje lub przywołująca cudowne wspomnienia. W praktyce nie ma większego znaczenia, jak tego rodzaju treść zostanie zostanie zaprezentowania. Wykorzystać do tego można zarówno obraz, fototapetę, jak i plakat.

Oczywiście możemy zdecydować się na kupno określonej fotografii i wykorzystać ją m.in. do stworzenia obrazu lub zdecydować się na uwiecznienie na ścianie własnego zdjęcia. Może to być zapierający dech w piersiach widok Tatr z wakacji na Podhalu czy inny widok dzikiej i gęstej kniei, którą ujrzeliśmy na wakacjach w Bieszczadach.

Niech obraz wywołuje emocje

Niezależnie od tego, czy obraz będzie pochodził z naszej własnej kolekcji zdjęć, czy też zostanie pobrany z internetu ważne, aby wzbudzał emocje. Stylowe plakaty z widokami sprawdzą się zarówno w przypadku prostych, funkcjonalnych mieszkań bez przepychu, jak i w bardziej wyrazistych pomieszczeniach z duszą. Warto jedynie zwrócić, uwagę, aby nasz stylowy plakat z widokami nie był nazbyt krzykliwy w przypadku pomieszczenia z dużą ilością elementów dekoracyjnych.