Plakat w łazience? Oczywiście! Tylko jaki?

Plakat w łazience? Brzmi nieco prowokacyjnie, a przecież to nie jest jakaś zupełna fanaberia i oryginalność na siłę. To po prostu niezły pomysł na aranżację łazienki w nowoczesnym stylu.

Do wyboru, do koloru, do łazienki

plakat

Jeżeli myśl o plakacie łazienkowym nie jest zupełnie obca zazwyczaj przed oczami staje widoczek z wodą w tle – morze, jezioro, rzeka. Niewątpliwie w takiej formie pasuje do charakteru pomieszczenia, w którym wody też nie brakuje. Leżąc w wannie można łatwo przenieś się na plażę oczami wyobraźni. Taki plakat zdecydowanie to ułatwi.

Niekoniecznie jednak tylko takie motywy są możliwe. Dlaczego nie zaszaleć i tym samym nie umieścić na lśniących płytkach plakatu z reprodukcją dziel znanych mistrzów malarstwa? Stawać codzienni rano przy goleniu oko w oko z obijającym się w lustrze Rembrandta? To możliwe, jeżeli umieści się na ścianie autoportret malarza. W postaci plakatu łazienkowego oczywiście. To doświadczenie, choć ciekawe, może po jakimś czasie stać się męczące, więc dobrym rozwiązaniem będzie zmiana obrazu na bardziej ascetyczny, ze skromniejszą kolorystyką i prostszymi motywami. Może tylko jakaś sentencja lub śmieszny rysunek?

Prosty sposób na dobry wygląd plakatu łazienkowego

Zmiana jest tak prosta, bo plakat to tania i niekłopotliwa dekoracja. A zarazem odgrywająca niebagatelną rolę w wyglądzie łazienki. Pamiętać jednak należy, że ze względu na panujące specyficzne warunki – różnica temperatur, wilgotność, możliwość zachlapania, dobrze jest go oprawić lub nałożyć na powierzchnię warstwę ochronną. To ważne, szczególnie w przypadku, gdy plakat łazienkowy zostanie dobrze dobrany do wnętrza i będzie brak ochoty na jego zmienianie. Odpowiednio zabezpieczony będzie ozdabiał łazienkę całe lata.