Dom

Ceramika Bolesławiec – wyjątkowe naczynia z duszą

Uwielbiasz celebrować wspólny czas z rodziną przy stole i potrzebujesz pięknej zastawy, która umili wspólne chwile i nada im wyjątkowy charakter ? Porcelana Bolesławiec skradnie niejedno serce i spełni nawet najbardziej wymagające gusta.

Produkowana od XIX wieku ceramika z Bolesławca specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju wyrobów ceramicznych wysokiej jakości. Źródła historyczne podają, że jej początki sięgają nawet średniowiecza, kiedy to odkryto w okolicach Bolesławca ogromne złoża glinki ceramicznej, z której zaczęto wytwarzać urocze naczynia i porcelanę.

Porcelana znana na całym świecie

kubek

Porcelana  z Bolesławca znana jest konsumentom nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Urzeka oryginalnymi, wyjątkowymi zdobieniami, w których dominuje ludowy, tradycyjny klimat. Zakłady ceramiczne Bolesławiec przykładają szczególną wagę do zachowania tradycji, naczynia bowiem do dziś są ręcznie formowane i zdobione unikalną metodą stempelkową. Do produkcji tej wyjątkowej ceramiki wykorzystywane są wyłącznie naturalne gliny kamionkowe.

Bogaty asortyment ceramiki z Bolesławca

Wśród wyrobów Bolesławiec znajduje się szeroki asortyment talerzy, kubków, filiżanek, bulionówek, pater, dzbanków, wazonów oraz wielu innych. Zestaw obiadowy Bolesławiec (dostępny na e-sas.pl) to wspaniały prezent dla przyjaciół i rodziny na specjalne okazje. Świetnie sprawdzi się w domu na co dzień jak i podczas wyjątkowych spotkań. Serwis obiadowy Bolesławiec, jak i cały pozostały asortyment wyróżnia się niezwykłą odpornością na zarysowania i trwałością materiału. Ceramika Bolesławiec to produkty z duszą, które warto mieć w swoim domu.