Czym to są meble gabinetowe: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W katalogach większości sklepów meblowych można dziś znaleźć dział „meble gabinetowe”, czasem nazywane też modułowymi. Meble to bardzo wygodny sposób na udekorowaniu domu lub biura po swojemu. 

Zalety mebli gabinetowych

Główną cechą mebli gabinetowych jest to, że są one gromadzone na sztywnej podstawie, co było powodem nadania im tak znamiennej nazwy. Możliwości montażu są ściśle indywidualne, ponieważ nabywca ma możliwość wyboru konstruktora mebli – i każdy może stworzyć ścianę lub narożnik, uwzględniając osobiste preferencje i układ mieszkania. W rzeczywistości kupuje się tylko zestaw potrzebnych elementów.

Meble tapicerowane

Szafy, półki, stoły, regały, komody itp. Fotele, pufy lub sofy, nawet jeśli składają się z kilku części, zalicza się do mebli tapicerowanych, ponieważ nie są one przeznaczone do montażu na stelażu. Istnieją jednak większe modele, takie jak sofy narożne, które mogą zastąpić większość mebli w pokoju dzięki wbudowanej skrzyni, szerokim podłokietnikom-półkom i rozkładanej sofie.

meble do domowego biura

Dużym plusem mebli gabinetowych jest również ich mobilność – w razie potrzeby można rozłożyć konstrukcję, zmieniając położenie elementów lub dodając do kombinacji nowe elementy.

Dlatego też meble są często kupowane przez nowych lokatorów lub młode rodziny – dzięki nim można zawsze na nowo zaplanować wnętrze lub ewentualnie rozszerzyć funkcjonalność pokoju dziecięcego. Jest to wygodne rozwiązanie dla biura – można stworzyć indywidualne miejsce pracy dla każdego pracownika, nie naruszając ogólnego stylu wnętrza.

Ile ważą meble gabinetowe?

Zależy to od materiału i liczby użytych elementów, ale należy pamiętać, że są to takie same znane szafki lub stoły, co oznacza, że nie ma zasadniczej różnicy w stosunku do zwykłego zestawu. Często producent podaje wagę każdego elementu, dzięki czemu można obliczyć wagę potrzebnego zestawu.

Meble miękkie, takie jak łóżka, sofy i fotele, są idealnym uzupełnieniem szafek lub mebli do zabudowy. Szczegółowe specyfikacje pomogą Ci skutecznie połączyć elementy w jeden obraz, uwzględniając rozmiar, kolor i styl komponentów.