Dom

Jakie oświetlenie wybrać do jadalni i kuchni?

Jadalnia i kuchnia to miejsca idealne do długich spotkań rodzinnych i wspólnych posiłków. Aby korzystanie z nich było komfortowe i przyjemne, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. Dzięki dobrze dobranym lampom można nie tylko doświetlić najważniejsze części tych pomieszczeń, ale i zadbać o klimatyczną atmosferę. Co więcej, oświetlenie jadalni czy kuchni może pełnić także funkcję dekoracyjną, dlatego na wybieranie lamp warto poświęcić dłuższą chwilę.

Jakie lampy wybrać do jadalni? 

Najważniejszym miejscem w każdej jadalni jest stół, dlatego to właśnie na nim powinno skupić się główne oświetlenie. Lampa do jadalni powinna dobrze doświetlać to miejsce, ale jej światło nie może być męczące dla oczu. Świetnie sprawdzą się tu modele wiszące listwowe, które składają się z trzech mniejszych lamp. Dzięki takiemu rozwiązaniu można doświetlić cały stół, a nie tylko jego centralną część. Jadalnie warto wyposażyć także w mniejsze lampki, które można ustawić na komodzie czy podłodze. Takie rozwiązanie jest idealne do zbudowania romantycznego klimatu podczas kolacji we dwoje. 

oświetlenie do jadalni

Jakie oświetlenie wybrać do kuchni? 

Odpowiednie oświetlenie w kuchni jest niezwykle ważne, bo dzięki niemu przygotowywanie posiłków będzie o wiele przyjemniejsze. Kluczowe jest oświetlenie główne, które dobrze sprawdzi się na co dzień. Tu dobrym wyborem będą klasyczne lampy wiszące, a ich styl można dopasować do całego wystroju kuchni. Ciekawym rozwiązaniem mogą być te, które wykonane są ze sznurka – sprawdzą się idealnie w kuchniach w stylu boho i folkowym. Warto zadbać także o dodatkowe lampy, które doświetlą kluczowe miejsca w kuchni, takie jak blaty czy kuchenkę.