Regały i komody – czemu warto mieć te meble w swoim domu?

Sypialnia, salon czy też pokój dziecięcy to świetne miejsca na regały i komody, dlatego też dobrze jest wiedzieć, jak wybrać te meble, aby pasowały do każdego wystroju i metrażu pomieszczeń.

Jak wybrać regały i komody do sypialni i pokoju dziecięcego?

Dobrze jest, by regały i komody były wybierane przede wszystkim pod względem:

  1. Kolorystycznym,
  2. Materiału, z jakiego zostały wykonane,
  3. Rozmiaru,
  4. Kształtu,
  5. Praktyczności i funkcjonalności.

Warto pamiętać, że zarówno komody, jak i regały są meblami, które świetnie będą pasować do stylu minimalistycznego, boho czy też znakomicie odnajdą się w stylu nowoczesnym i skandynawskim. Przy wyborze tych mebli należy pamiętać o takich dodatkach jak klamki czy nóżki, które mogą stanowić fantastyczny element dekoracyjny. Dobrze jest podkreślić, że materiał, z jakiego zostały wykonane meble, jest bardzo ważny, dlatego warto wybrać taki, który jest nie tylko praktyczny, ale sprawi, że meble mogą być ozdobą pomieszczenia, w którym się znajdą. W pokoju dziecięcym można postawić na meble, które są w niestandardowych kształtach, przez co będą one unikatową dekoracją i jednocześnie dziecko może w nich pomieścić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Więcej wskazówek na temat wyboru regału i komody znajdziesz – Tutaj.

regały i komody

Jakie meble wybrać do salonu?

Salon to szczególne miejsce w każdym domu, dlatego też dobrze jest wybrać do niego takie regały i komody, z których będzie można praktycznie korzystać, ale mogą one też stanowić reprezentatywną część pomieszczenia. Warto pamiętać o tym, że komody w salonie mogą mieć różną wysokość, przez co znakomicie zmieszczą się przy każdej ścianie, nawet wtedy, kiedy salon jest umieszczony na strychu i są skosy. Dobrze jest również brać pod uwagę szerokość blatu oraz głębokość szuflad, które są w komodach czy w różnego typu słupkach. Dzięki temu bez trudu włoży się do nich zastawę stołową czy obrusy. Co ważne, to w przypadku salonu można wybrać takie komody czy szafy, które mają szklane drzwi.

Na jaki materiał postawić przy wyborze mebli do domu ?

Dobrze jest, by regały i komody były wybierane tak, aby były one odporne na różnego rodzaju zarysowania czy zadrapania oraz zalania. Warto wspomnieć, że obecnie można połączyć ze sobą różne materiały, dzięki czemu stworzy się uniwersalny komplet mebli. Świetnym wyborem są zarówno drewniane meble, jak i nowoczesne szklane regały. Co ważne, to nie ma problemu z tym, by znaleźć regały lub komody, które są wykonane z połączenia tworzywa sztucznego, drewna oraz szkła. Warto dodać, iż meble mogą być wykonane na zamówienie, przez co jest pewność, że będą one spełniały wszystkie wymagania.

 Dobrze jest dodać, że regały i komody są obecnie dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Warto wspomnieć, że w sklepie online meble są odpowiednio zapakowane na czas transportu i jest również dołączana instrukcja do złożenia poszczególnych elementów. Należy też pamiętać, by do czyszczenia mebli używać przeznaczonych do tego środków, co sprawia, że meble te mogą służyć w świetnym stanie przez wiele sezonów i nie będą się niszczyć.