Druk na płótnie artystycznym

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak fantastycznym materiałem do druku jest płótno malarskie. Takie prace wykonuje się zazwyczaj na specjalistycznym materiale typu canvas, które można nabić na blejtram, co spowoduje jego odpowiednie naciągnięcie. Drukowane obrazy na płótnie idealnie sprawdzą się wykorzystane do dekoracji łazienki, salonu kosmetycznego lub SPA, a nawet w lokalach gastronomicznych taki jak pizzeria.

Jakie są zalety drukowanych obrazów na płótnie artystycznym?

Canvas doskonale przypomina naturalne płótno malarskie, a wszystko za sprawą elastycznej struktury, jaką posiada. Dzięki temu drukowane obrazy na płótnie mają charakter ręcznie malowanego obrazu. Canvas może zostać zrobione zarówno z włókna bawełnianego, jak i poliestrowego. Wydruki na nim wykonane zyskują bardzo interesującą fakturę.

Co ciekawe nie wymaga on ramy, ponieważ jego boki również są zadrukowane. Zastosowanie lakierowania dodatkowo zabezpiecza obraz przed szkodliwymi czynnikami takimi jak wilgoć, czy temperatura. Ważny jest również fakt, że canvas posiada certyfikat niepalności, więc jest materiałem bezpiecznym.

Drukowanie na płótnie jest często wykorzystywane przez polskich producentów. Natomiast używany canvas jest materiałem, który jest odporny na pleśnienie i promieniowanie UV. Kolorystka obrazów jest żywa i bardzo intensywna, dodatkowo nie blaknie, natomiast sam druk jest niesamowicie szczegółowy. Błyszczące płótno nada się do fotografii kolorowych, natomiast matowe do fotografii czarno-białych i w sepii.

Obrazy na płótnie dostępne na: https://www.arttor.pl/pol_m_Obrazy-na-plotnie-100.html