Jak wybrać zegar do salonu?

Gdy przychodzi do urządzenia salonu w nowym mieszkaniu od razu pojawia się w wiele pytań. Jakie meble wybrać? Jak pomalować ściany? Jak dodatkowo ozdobić pomieszczenie? Akcesoriami, które nie tylko ładnie wyglądają, ale są również bardzo praktyczne, są zegary do salonu. Nie można jednak po prostu udać się do sklepu i wybrać pierwszy lepszy czasomierz. Wybór takiego przedmiotu musi być dobrze przemyślany. Czym kierować się przy wyborze?

Styl zegara a wygląd salonu

Najważniejsza sprawa, nad którą należy się zastanowić przed kupnem nowego zegara, to obecny wystrój salonu. Trzeba dokładnie przeanalizować, w jakiej kolorystyce utrzymany jest pokój, jakie znajdują się w nim przedmioty oraz co można powiedzieć o stylu całego pomieszczenia. Jeśli zegar ma pasować do wyglądu salonu, nie może posiadać cech, które by go znacząco wyróżniały i burzyły harmonię wewnątrz pokoju.

Jeśli zatem salon jest utrzymany w nowoczesnym stylu, dobrym wyborem będzie wybór prostego, minimalistycznego zegara o dwóch wskazówkach, który swoją kolorystyką wpasuje się do reszty wnętrza. Jeśli natomiast w pokoju dominują akcenty klasyczne, warto zdecydować się na zegar w stylu retro lub nawet poszukać, czy w jakimś antykwariacie nie znajdzie się do odkupienia prawdziwy antyk.

Zegar stojący czy naścienny?

Tutaj wybór podyktowany jest głównie osobistymi preferencjami, ale nie tylko. Przed decyzją o kupnie zegara należy ocenić, ile miejsca dostępne jest na ścianach, zwłaszcza w obszarze, gdzie zegar miałby faktycznie wisieć. Jeśli natomiast bardziej preferowany jest zakup stojącego zegara do salonu, należy sprawdzić, czy jest takie miejsce w pomieszczeniu, w które się on jednocześnie estetycznie wkomponuje, jak i będzie dobrze widoczny.