Meble ogrodowe – jak wybrać odpowiednie?

Posiadając ogród, każdy pragnie wyposażyć go w wygodny i praktyczny zestaw wypoczynkowy. Meble ogrodowe mają służyć intensywnie nawet przez cały rok – wówczas są narażone na działanie różnych czynników pogodowych. Wybór takich mebli zatem nie powinien być losowy. Poza standardowymi, drewnianymi i rattanowymi modelami, można też zdecydować się na meble stworzone z kamienia.

Specyfika mebli ogrodowych z kamienia

Kamienne meble ogrodowe są szczególnie lubiane przez zwolenników surowców naturalnych. Meble takie wytwarzane są bowiem zwykle z kamienia naturalnego, jak:

  • granit,
  • bazalt,
  • serpentyn,
  • marmur.

Kamień przede wszystkim jest bardzo wytrzymały – trudno go zniszczyć i utrzyma duży ciężar. Jest odporny nie tylko na wysokie temperatury, ale też na mróz. Nie wchłania też wody, a z racji swojej wagi nie zostanie przesunięty przez silny wiatr. Meble ogrodowe z kamienia można też łatwo czyścić i nie trzeba ich konserwować. Dodatkową zaletą takich wyrobów jest fakt, że dobrze się nagrzewają od słońca, oddając potem ciepło osobie, która na nich odpoczywa. Standardowe modele mebli ogrodowych można obejrzeć na https://www.e-sas.pl/meble-ogrodowe.

meble ogrodowe

Meble ogrodowe z kamienia jako element dekoracyjny

Kamienne meble ogrodowe to nie tylko wybór praktyczny i trwały. Taki rodzaj wypoczynku może też być oryginalnym i uniwersalnym elementem ozdobnym w ogrodzie. Przykładowo modele wykonane z granitu będą pasowały do przestrzeni zaaranżowanej w sposób klasyczny, nowoczesny i minimalistyczny. Jest to materiał elegancki i o dużych walorach estetycznych.

Z kolei meble ogrodowe z marmuru mogą stać się synonimem przestrzeni luksusowej i kojarzącej się z przepychem. Taki surowiec jednak też doskonale pasuje do stylu retro, wybierając przykładowo modele bogato rzeźbione, o łagodnych kształtach. Warto je też uzupełnić rzeźbami marmurowymi w ogrodzie, by cała przestrzeń nabrała niepowtarzalnego klimatu.