Idealne miejsce na tunel foliowy

Tunele foliowe cieszą się sporym uznaniem w wielu miejscach. Zastosujemy je głównie na ogródku, gdzie zależy nam na wysokich i dobrych plonach. Gdzie ustawić  taki tunel? Na jakie stelaż postawić? O czym pamiętać podczas użytkowania?

Miejsce na tunel foliowy

Warto zauważyć, że tunel foliowy powinien być ustawiony w miejscu przekopanym, czystym i wyrównanym. Podłoże warto wymieszać z obornikiem wcześniej, przed zamontowaniem konstrukcji. Dobrą opcją jest słoneczne stanowisko, a dłuższy bok ustawia  się zazwyczaj wzdłuż linii północ-południe. W sąsiedztwie tunelu nie powinny znajdować się wysokie krzewy i drzewa. Kolejna kwestia to położenie dosyć blisko ujęcia wody i domu, co da nam wygodę. W razie potrzeby w dowolnej chwili przestawimy tunel w inne miejsce. To konstrukcja, jaka nie kosztuje wiele i ma szereg zalet. 

tunel foliowy1

Stelaż i materiał

Jeśli chodzi o stelaż tunelu foliowego, jest on zazwyczaj tworzony z PCV lub stali. Często wybieramy stalowe ocynkowane rurki lub profile, jakie dadzą  wytrzymałość. PCV jest lżejsze, tańsze i bardziej trwałe. Podczas doboru nie zapominajmy o materiale pokryciowym. W tym celu trzeba zwrócić uwagę na oznaczenia folii – UV2, UV4, UV6. Im wyższe parametry, tym folia jest bardziej odporna na działanie UV, co przełoży się na dłuższą żywotność. Dodatkowo pamiętajmy o gramaturze, przepuszczalności i stopniu rozproszenia światła. 

Tunel foliowy jak ten z focusgarden.pl to wygodna konstrukcja, która sprawdzi się w każdym ogrodzie, Do wyboru mamy wiele konstrukcji i wielkości, które dopasujemy do swoich oczekiwań. Dzięki temu uprawa roślin stanie się czystą przyjemnością, a my zachowamy wygodę każdego dnia. Miejsce ustawienia musi być oczyszczone i przekopane.