Dom

Idealny stół do postawienia na tarasie

Wszyscy z wielką dbałością podchodzą do wykonania tarasu z tyłu domu. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ możliwość korzystania ze świeżego powietrza nie jest w końcu dostępna dla wszystkich. Nie można jednak zapomnieć o tym, że liczy się nie tylko wykonanie tarasu z solidnych materiałów, ale również wyposażenie go w odpowiednio dopasowane meble. Aby przyjemność korzystania była jeszcze większa.

Okrągły czy prostokątny?

Który stół ogrodowy wybrać? Będzie to pytanie, które pojawiać się będzie u wielu osób, chcących dobrze wyposażyć swój taras. Obecnie dostępne stoły można podzielić nie tylko ze względów na materiał wykonania, ale również na kształt. Lepszą propozycją okaże się stół okrągły, czy też ten z blatem prostokątnym?

Dla rodziców małych dzieci, lepszą propozycją będzie okrąg. Warto pomyśleć o tym, aby zlikwidować (o ile to tylko możliwe!) ostre kanty, które dla małych, ruchliwych dzieci, mogą stać się nie lada zagrożeniem. Stoły prostokątne dobrze sprawdzają się przy dużej ilości biesiadników. Na tego typu modele powinny postawić osoby, które często mają przyjemność zapraszać swoich znajomych na garden party.

stół ogrodowy

Trwały i solidny mebel

Skoro ktoś już decyduje się na zakup stołu, chciałby stać się posiadaczem trwałego i solidnego mebla. Dlatego też zwraca się uwagę na to, aby sprawdzić materiał służący za bazę. W sklepach np. tutaj do wyboru są:

  • stoły plastikowe,
  • stoły drewniane,
  • stoły rattanowe,
  • stoły technorattanowe,
  • stoły metalowe.

To tylko taka podstawa, ponieważ często można spotkać połączenie metalu ze szkłem, czy też rattanu z blatem szklanym. Właśnie od materiału wykonania zależna jest późniejsza trwałość oraz solidność mebla.