Jak wybrać funkcjonalny leżak do ogrodu?

Z założenia leżak ogrodowy ma umożliwiać odpoczynek w komfortowych warunkach. Aby to było możliwe musi spełniać kilka określonych warunków. Podpowiadamy, jak wybrać funkcjonalny leżak do ogrodu.

Leżak do ogrodu – jaki wybrać?

lezak ogrodowyLeżaki stanowią wyposażenie większości ogrodów i działek w naszym kraju. Z tego powodu ich wybór jest bardzo szeroki. Przy ich zakupie trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Najważniejsze z nich to:

  • funkcjonalność – leżaki ogrodowe z regulowany oparciem przydają się w wielu sytuacjach, na przykład w trakcie opalania lub picia orzeźwiającego drinka. Możliwość regulacji jest niezwykle istotna, ponieważ jest to mebel wykorzystywany na co dzień.
  • rozmiar – gabaryty leżaka powinny być dopasowane do wzrostu i wagi jego przyszłego użytkownika. Jeżeli okaże się być zbyt mały, to nie będzie zapewniał dogodnych warunków do odpoczynku.
  • solidność wykonania – zależna od materiału i od jakości produkcji, wpływa na odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wytrzymałość na różne warunki atmosferyczne.

Szukając dobrych, wytrzymałych i dobrze wyglądających leżaków ogrodowych warto zapoznać się z tą ofertą, prezentowaną przez sklep Focusgarden.

Leżaki do ogrodu – na jaki materiał postawić?

Najczęściej spotykane leżaki ogrodowe są wykonywane z technorattanu lub drewna. Te pierwsze charakteryzują się lekkością i wysokimi walorami estetycznymi. Są odporne na zabrudzenia i nieuciążliwe w pielęgnacji. Modele z tego materiału przetrwają mróz, rzęsisty deszcz i upały. Leżaki z drewna wpasują się zarówno w nowoczesną, jak i klasyczną aranżacje. Powinny być zabezpieczane pokrowcem. Przy wyborze modelów drewnianych należy pamiętać o konieczności corocznej impregnacji. W przeciwnym razie leżaki stracą swój urokliwy i wyrazisty kolor, a ich barwy staną się wyblakłe.