Lampy kryształowe do salonu – hit sezonu

Od wielu lat lampy kryształowe cieszą się dużą popularnością. Jednakże w tym sezonie dekoratorzy wnętrz wprost zachęcają do zakupu takiego żyrandola do salonu. Kryształowy żyrandol jest synonimem luksusu i dobrego smaku. Jak wybrać odpowiednią kryształową lampę do salonu?

Nowoczesne lampy kryształowe do salonu

Producenci oferują szeroką gamę nowoczesnych i designerskich lamp kryształowych. Większości osób taki rodzaj żyrandola kojarzy się z wnętrzem eleganckim urządzonym w stylu ludwikowskim. Oczywiście w takiej aranżacji świetnie się te lampy prezentują i sprawiają, że przestrzeń staje się jeszcze bardziej reprezentatywna. Nie oznacza to jednak, że kryształowa lampa nie będzie pasowała do mieszkania urządzonego w stylu klasycznym. Różnorodne wzornictwo sprawia, że kryształowy żyrandol doskonale udekoruje także nowoczesny salon.

Jak dopasować lampę do salonu?

Wybierając kryształową lampę, przede wszystkim musimy dopasować ją do specyfiki wnętrza. Ważna jest wielkość i wysokość salonu. W zbyt małym pomieszczeniu wiszący kryształowy żyrandol może znacznie przytłoczyć i optycznie pomniejszyć pokój. W zbyt dużym pokoju mała lampa będzie niezauważalna. Wiszący żyrandol kryształowy powinien być umieszczony na suficie w miejscu, które nie jest ciągiem komunikacyjnym. Najlepszym rozwiązaniem jest powieszenie go nad stołem lub meblami. Wysokość powinna być tak dobrana, aby światło nie raziło w oczy podczas przebywania w salonie.

Kryształowy żyrandol – w jakim stylu sprawdzi się najlepiej?

Kryształowa lampa emituje blask, który rozchodzi się po całym salonie. Wielu osobom kojarzy się ze stylem pałacowym. Jednak okazuje się, również w innych aranżacjach będzie wyglądać okazale. Kryształowe lampy wpisują się świetnie w styl:
– retro
– glamour
– vintage
– nowoczesny
Lampy kryształowe nie tylko przykuwają wzrok, ale sprawiają, że wnętrze staje się bardziej luksusowe.