Udekoruj ściany twojego salonu!

Czy planujesz nadać swojemu salonowi nowy wygląd? Jeśli tak, dlaczego nie ożywić ścian za pomocą obrazów ściennych? Poznaj różne pomysły na projekt z obrazami ściennymi, a wkrótce znajdziesz taki, który pasuje do Twoich preferencji. Od abstrakcyjnej sztuki cyfrowej do zawiłego akcentowania murali, jest tak wiele różnych opcji. Czy chcesz iść na neutralne kolory lub zdecydować się na odważne odcienie, decyzja należy do Ciebie. W końcu to Twój dom! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o najlepszych obrazach ściennych do salonu i jak je osiągnąć.

Decyduj się na motyw i schemat kolorów

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest podjęcie decyzji o motywie i schemacie kolorów. Najlepiej wybrać paletę kolorów, która będzie pasowała do pomieszczenia i twojego wystroju. I nie popełniaj błędu, myśląc, że musisz wybrać odważny odcień. Pod koniec dnia, to jest twój pokój dzienny i ty możesz iść w jakie kolory ty chcesz! Kluczem jest upewnienie się, że twój wybór koloru działa dobrze z twoim obecnym wystrojem.

Możesz chcieć rozważyć dopasowanie swoich obrazów ściennych z istniejącym kawałkiem sztuki ściennej. Jeśli tak, spróbuj znaleźć trochę inspiracji online. Po znalezieniu kilku obrazów, które lubisz, zwróć uwagę na kolory i stwórz paletę kolorów stamtąd. Jeśli nie masz żadnej sztuki ściennej, nie martw się. Nadal masz mnóstwo opcji.

Zaplanuj układ swoich obrazów do salonu

Kiedy już zdecydujesz się na motyw, możesz zacząć planować idealny układ obrazów do salonu. To właśnie tutaj decydujesz, gdzie każdy obrazek znajdzie się na ścianie. Kiedy już zdecydujesz, gdzie chcesz mieć każdy obraz, narysuj układ swojej ściany. Pomoże Ci to w wizualizacji tego, jak będzie wyglądał gotowy produkt. Twój układ może być prosty lub złożony, w zależności od rodzaju obrazów, których używasz. Jeśli używasz mieszanki sztuki cyfrowej i fotografii, możesz zachować prostotę. Lub jeśli używasz muralu akcentu, możesz iść z czymś bardziej złożonym. Jeśli używasz cyfrowego projektu, możesz przesłać swój obraz do aplikacji do malowania ścian i stworzyć układ. Możesz również użyć papieru graficznego lub programu komputerowego, takiego jak Photoshop, aby stworzyć cyfrowy układ.

Obrazy do salonu

Zadbaj o niezbędne prace przygotowawcze

Zanim zaczniesz malować, będziesz chciał odpowiednio przygotować swoje ściany. To zapewni, że twoje obrazy ścienne będą trwały tak długo, jak to możliwe. Po pierwsze, będziesz chciał się upewnić, że twoje ściany są czyste. Możesz to zrobić, myjąc ściany wodą i mydłem malarskim. Możesz również użyć łagodnego detergentu, jeśli chcesz. Gdy ściany są czyste, można użyć lepkiej ściereczki, aby usunąć wszelkie pozostałości kurzu. Następnie, będziesz chciał przygotować swoją powierzchnię. Jeśli twoje ściany są świeżo malowane, możesz pominąć krok podkładu. Jednakże, jeśli twoje ściany są nieco starsze, będziesz chciał je najpierw zagruntować. Pomoże to farbie przylegać do ścian lepiej, co oznacza, że twoje obrazy ścienne będą trwać dłużej.

Wybierz odpowiednią farbę i sprzęt

Podczas gdy jesteś przy tym, możesz zaopatrzyć się w farbę. Upewnij się, że wybierasz kolor, który chcesz, aby twoje ściany były. Możesz również rozważyć użycie koloru z układu obrazu. Możesz wybierać spośród różnych rodzajów farb w zależności od preferencji. Możesz iść z akrylem, olejem lub farbą na bazie wody. Gdy już zdecydujesz się na typ, upewnij się, że masz odpowiednią ilość dla projektu malowania ścian.

Będziesz także chciał odebrać trochę sprzętu do malowania. Pędzel z długą rączką lub wałek przydadzą się w procesie malowania. Możesz również rozważyć tacę do przechowywania farby. To może pomóc zapobiec rozlaniu.

Porady, które pomogą Ci malować jak profesjonalista

Jeśli jesteś początkujący, może chcesz wynająć profesjonalnego malarza, aby wykonać pracę dla Ciebie. Jednakże, jeśli jesteś w stanie podjąć wyzwanie, oto kilka wskazówek, aby twoje doświadczenie malowania mniej bolesne:

  • Bądź przygotowany, aby zobaczyć rozprysk – Malowanie nie jest tak czyste, jak może się wydawać. Będzie rozpryski i kolor będzie kapać. Jest to normalne, więc upewnij się, że jesteś na to przygotowany.
  • Przygotuj swoje materiały – Przed rozpoczęciem malowania, upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz w zasięgu ręki. To pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu.
  • Przesuń meble – Zanim zaczniesz malować, odsuń swoje meble od ścian. Malowanie wokół mebli może być trudne i niechlujne, więc chcesz ułatwić sobie zadanie.
  • Oczyść ściany – Przed rozpoczęciem malowania upewnij się, że ściany są czyste. Możesz również użyć podkładu, aby pomóc farbie lepiej przylegać do ścian.
  • Zaplanuj swój projekt – Stwórz układ dla swojego projektu, aby ułatwić proces. To pomoże Ci wizualizować swój gotowy produkt i dokonać niezbędnych korekt.
  • Skup się na jednej ścianie na raz – Malowanie jednej ściany na raz ułatwi proces. Możesz wtedy pozwolić farbie wyschnąć, zanim przejdziesz do kolejnej ściany.