Dom

DIY: Zrób swoje własne olejki zapachowe do świec

Jeśli czytacie mojego bloga od jakiegoś czasu, to pewnie wiecie, że jestem uzależniona od świec. W swoim domu mam przynajmniej po jednym z każdego zapachu, żeby nie musiały pachnieć tak samo! Uwielbiam tworzyć niestandardowe zapachy i aromaty do świec. Robienie świec z własnymi olejkami to najlepszy sposób na uzyskanie zapachu, który chcemy. Wymaga to czasu i cierpliwości. Zaczynajmy!

Co to jest olejek zapachowy do świec?

Olejek zapachowy do świec to skoncentrowany płyn wykonany z naturalnych olejków, który jest używany do nadania zapachu dla świec. Możesz zrobić własne zapachy lub użyć gotowego zapachu z oferty TopWosk. Jest to świetny sposób na stworzenie własnych niestandardowych zapachów.

Co jest potrzebne do produkcji świec DIY

Garnek, w którym będziesz mógł zrobić wosk. Wolę szkło, ponieważ jest łatwe do czyszczenia, ale ceramika też się nadaje. Żaroodporny pojemnik do przechowywania wosku. Ja używam szklanej miski. Jeśli używasz metalowej miski, upewnij się, że nadaje się do piekarnika. Coś, co złapie olejki podczas ich odcedzania. Ja używam starego kieliszka do wina. Możesz też użyć słoika, butelki lub czegokolwiek innego, co masz. Lejek do przelewania olejków. Ja używam miarki o pojemności jednego kubka. Coś do obciążenia wosku, gdy jest gorący. Ja używam talerza lub deski do krojenia.

olejki zapachowe do świec

Kształtowanie wosku

Aby rozpocząć, będziesz chciała podgrzać trochę wosku w garnku na małym ogniu. Kiedy będzie gorący, możesz wlać do niego olejki zapachowe do świec, a następnie odcedzić je za pomocą lejka.

Następnym krokiem jest mieszanie olejów, aby uzyskać dobrą równowagę zapachów. Aby to zrobić, możesz użyć blendera lub patyczka. Kiedy skończysz mieszać olejki, przełóż je do swojego naczynia żaroodpornego i zalej wosk. Wosk musi ostygnąć, aby olejki się wymieszały, a zapachy równomiernie rozłożyły. Może to zająć od jednej do dwóch godzin. Możesz stworzyć różne zapachy łącząc olejki lub dodając zapach do wosku. Wszystko zależy od Ciebie.