Szklane mozaiki w twojej łazience

Nietuzinkowość to cecha wnętrz nie tylko odważnych i krzyczących, jest to atut którym mogą poszczycić się pomieszczenia wykorzystujące nieoczywiste w dzisiejszych trendach rozwiązania, powodujące że całokształt nabiera indywidualnego charakteru, a dom lub mieszkanie ma swoją własną i niepowtarzalną duszę. Jest to możliwe do osiągnięcia całą gamą środków i w każdym kącie. Wbrew powszechnej opinii nie tylko salon spełnia funkcję reprezentacyjną, warto skupić się także na łazience.

Mozaika szklana powraca

Mozaika szklana, mimo że nie jest wynalazkiem współczesności, po latach zapomnienia powoli powraca do łask i pozwala na tworzenie wielu kombinacji. Otwiera szerokie pole do manewru nie tylko w dekoracji łazienek, ale pomaga w osiągnięciu optycznych iluzji, które grając z pomieszczeniem w odpowiedni sposób, optycznie je powiększą, czy błyskiem dodadzą mu lekkości, co otworzy przestrzeń. Szklane mozaiki spotyka się zarówno na ścianach jak i podłogach. Odważnym rozwiązaniem jest postawienie na całość łazienki właśnie w takim wykończeniu. Zdecydowanie częściej zaobserwować można wyodrębnienie jednej ściany, na której położona zostaje mozaika i jest to zazwyczaj ściana z prysznicem lub wanną. Jednokolorowe warianty dodają wnętrzu elegancji przez wspomniany już efekt błyszczącej, rozjaśniającej całość tafli. Przy takim rozwiązaniu nawet czarna ściana nie będzie tak przytłaczająca i ciężka jak w przypadku np. płytek matowych.

Walory dekoracyjne

Minimalizm i monochromatyczność to jedno, ale trzeba pamiętać, że zastosowanie szklanej mozaiki to właśnie zabieg, który ma pozwolić na odrobinę szaleństwa i nie oczywistości. Łączenie barw, czy tworzenie na ścianie wzorów wcale nie musi być nachalnym elementem. Szklane mozaiki mogą pojawiać się wyłącznie jako dodatki, kilkucentymetrowe paski pozwolą przełamać nudę i przykuć wzrok.