Jaki styl płytek wybrać do łazienki?

Szukając pomysłu na współczesną łazienkę, oryginalnego akcentu, który nada jej charakteru i ożywienia, z pomocą może przyjść styl patchworkowy. Popularny we Włoszech od połowy lat 90., patchwork pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i oznacza „pracę wykonaną z łat”. Zapożyczony ze świata tekstyliów, jego kluczowymi cechami są kolor i łączenie ze sobą różnych elementów. Zawędrowały teraz do łazienek. Czy to dobry pomysł, aby płytkami wyrazić swój styl? Czy łatwo łączą się z meblami?

Płytki patchwork- czy będą pasowały do wszystkiego?

Patchwork w łazience jest interpretowany za pomocą płytek. Płytki, podobnie jak wiele kawałków tkaniny, przekładają cechy tego stylu na ceramikę. W łazience w stylu patchworkowym, można także grać na kontraście między obszarami, które są minimalne i dyskretne, a innymi, które są podkreślone patchworkowym wystrojem. Są też inne trendy wyposażenia, które można uznać za prawdziwą mozaikę stylów, takie jak meble boho. Płytki te dostępne są na https://www.ekspercilazienek.pl/plytki-patchwork.

Popularną opcją jest wybór płytek w neutralnych kolorach do łazienki i udekorowanie prysznica i umywalki płytkami w stylu patchworku lub naprzemienne układanie płytek jednokolorowych i patchworkowych między podłogą a ścianami. Aby uzyskać spójny i harmonijny efekt, szeroko stosowanym rozwiązaniem jest stosowanie różnych odcieni tego samego koloru lub połączenie neutralnego odcienia z bardziej wyrazistym odcieniem.

Jaką rolę pełni ceramika sanitarna?

Miski sedesowe, umywalki i wanny odgrywają ważniejszą rolę, niż mogłoby się wydawać. W nowoczesnej łazience w stylu patchwork, błyszcząca lub matowa armatura – WC, bidet, umywalka oraz wanna lub brodzik – może pełnić funkcję łącznika między różnymi elementami lub, jeśli jest kolorowa, może nawiązywać do dekoracji lub gry kolorów stworzonej przez patchwork stylowe płytki łazienkowe.