Dom

Jak zrobić świecę w domu? Poradnik DIY krok po kroku

Niegdyś świece sprawowały istotną funkcję w gospodarstwie domowym, dostarczając światło. Dziś ich zastosowanie jest nastawione w głównej mierze na dekorację oraz element pomagający zbudować odpowiedni nastrój w pomieszczeniu. Nie każdy jednak wie, że można je w prosty sposób zrobić samodzielnie. Poniższy poradnik przedstawia krok po kroku proces robienia świeczek w domu.

Niezbędne akcesoria do robienia świec

Na początku warto przedstawić listę niezbędnych rzeczy do robienia świeczek. Potrzebne będą:

  • wosk do świec
  • miska 
  • słoik lub forma do świec 
  • knot

W sklepie pod adresem https://topwosk.pl/pl/c/Akcesoria-do-swiec/27 znaleźć można wosk zarówno tradycyjny, jak i ten, z którego zrobić można świece sojowe. Wosk sojowy jest bardziej przyjazny dla organizmu ze względu na sposób spalania. Wedle uznania, w trakcie robienia świeczek można wykorzystać barwnik oraz zapachy. W ten sposób powstanie świeca zapachowa.

Jak zrobić świecę? Przewodnik krok po kroku 

  1. Na początek należy przygotować formę z umieszczonym wewnątrz knotem, w której następnie umieszczony zostanie przetopiony wosk. Warto pamiętać, aby forma była z materiału, który umożliwi łatwe wydostanie zastygniętej świecy. Jeżeli, jako naczynie użyty został słoik lub szklanka, jego dno można przyozdobić ją odpowiednimi dekoracjami. 
  2. Następnie należy przystąpić do roztopienia wosku. Bez obaw, proces ten jest bardzo prosty do wykonania. 
  3. Kolejnym krokiem (opcjonalnie) jest dodanie zapachu oraz barwnika
  4. Wlać roztopiony wosk do przygotowanej wcześniej foremki. Należy uważać, aby nie zatopić knota. Warto go przytrzymać w trakcie wypełniania naczynia parafiną. 
  5. Poczekać na zastygnięcie wosku, a następnie przyciąć knot, jeśli to wymagane. Gotowe! 
robienie świecy za pomocą rzeczy do robienia świeczek

Podsumowanie 

Proces samodzielnego robienia świec pozwala na wiele kreatywnych możliwości. Stworzone własnoręcznie świeczki będą nie tylko wyjątkowe, ale również zapewnią mnóstwo satysfakcji. Dostępne w sprzedaży zestawy oraz akcesoria do robienia świec to świetny sposób na rozpoczęcie wyjątkowego hobby. Stworzone w ten sposób świeczki wykorzystać można do ozdobienia domu lub podarować rodzinie i znajomym.