Bateria prysznicowa – co warto o niej wiedzieć?

Bateria prysznicowa to obligatoryjny element wyposażenia każdej łazienki, który umożliwia regulowanie przepływu wody podczas kąpieli. Jest to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością w społeczeństwie ze względu na swoją ponadprzeciętną funkcjonalność i wygodę użytkowania.

Jakie są przymioty baterii prysznicowych?

Jedną z podstawowych zalet baterii prysznicowej jest wygoda jej użytkowania. Pozwala ona na łatwe i bardzo szybkie dostosowanie temperatury oraz przepływu wody do indywidualnych potrzeb danej osoby. W porównaniu do tradycyjnej baterii wannowej, która wymaga wypełnienia wanny wodą o odpowiedniej temperaturze, korzystanie z baterii prysznicowej jest znacznie bardziej komfortowe oraz o wiele prostsze. Nie trzeba tracić czasu na wypełnienie wanny, a sam prysznic jest bardziej energooszczędny i ergonomiczny, ponieważ zużywa znacznie mniej wody.

Ważną zaletą baterii prysznicowej jest też oszczędność miejsca. W przeciwieństwie do wanny, która zajmuje sporą powierzchnię, bateria prysznicowa nie jest przesadnie duża i można ją zamontować w dowolnym miejscu na ścianie. Dzięki temu łatwiej jest zaplanować i urządzić funkcjonalną i estetyczną łazienkę. Bateria prysznicowa jest również bardzo higieniczna. Woda z prysznica zazwyczaj spływa bezpośrednio do odpływu, co ewidentnie zmniejsza ryzyko rozwoju bakterii oraz niechcianych grzybów. Co więcej, w przypadku baterii z termostatem, które umożliwiają ustawienie stałej temperatury wody, unika się konieczności dotykania baterii wilgotnymi rękami.

bateria prysznicowa

Na co zwrócić uwagę przy zakupie baterii prysznicowej?

Kupując baterię prysznicową, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jej ekonomiczność. W zestawieniu z wanną, prysznic zużywa mniej wody oraz energii. W efekcie korzystanie z baterii prysznicowej jest bardziej korzystne dla środowiska i pozwala na oszczędność kosztów eksploatacyjnych, jednak poszczególne produkty mogą różnić się od siebie. Szukając idealnego produktu dla siebie warto również przyjrzeć się jego:

  • estetyce;
  • jakości wykonania;
  • specyfikacji;
  • długości gwarancji.