Jak dobierać lampy ultrafioletowe, aby spełniały idealnie swoje zadania?

Lampy UV od lat wykorzystywane są nie tylko w szpitalach, ale także w gabinetach zajmujących się urodą i poprawą wizerunku. Musimy bowiem wiedzieć, że ich zastosowanie jest rzeczywiście bardzo duże, oczywiście jeśli wybierzemy odpowiednią lampę, jeśli chodzi o moc i przede wszystkim wielkość.

To pozwoli nam osiągnąć takie efekty, jakich rzeczywiście oczekujemy. Przed zakupem więc warto zastanowić się, czy wybrana przez nas lampa spełni swoje zadanie odpowiednio. 

Jakie lampy mają zastosowanie w medycynie? 

Przede wszystkim lampy ultrafioletowe są bardzo pomocne w dezynfekcji, dlatego możemy liczyć na to, że świetnie sprawdzą się w przypadku szpitali. Warto jednak mieć na uwadze, że tylko te o dużej mocy będą w stanie pozbyć się drobnoustrojów, wirusów, a także grzybów.  Jednak możemy liczyć na to, że odpowiednio dobrana lampa będzie doskonale służyć tam, gdzie konieczna jest sterylna powierzchnia. Bardzo często spotyka się lampy ultrafioletowe, które są wykorzystywane do oczyszczania także wody. 

Lampy UV w studiach zmiany wizerunku

Lampy ultrafioletowe nadają się nie tylko do szpitali i gabinetów medycznych, gdzie konieczna jest pozbawiona wirusów i grzybów powierzchnia. Możemy także liczyć na poprawę koloru skóry właśnie dzięki promieniowaniu ultrafioletowemu. Musimy jednak pamiętać, że w tym przypadku zbyt mocne lampy mogą szkodzić skórze, dlatego wybiera się zdecydowanie mniejszą moc, której działanie można porównać do padania promieni słonecznych. Następuje także wzmożona produkcja witaminy D u człowieka dzięki promieniowaniu UV.