Jakie wybrać oprawy halogenowe sufitowe do salonu?

W branży oświetleniowej oprawy halogenowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też coraz częściej można je spotkać w eleganckich salonach. Dużym atutem opraw halogenowych jest to, że pasować będą do nowoczesnych i klasycznych wnętrz.

Jakie oprawy wybrać?

Na półkach sklepowych dostępne są oprawy halogenowe stałe i regulowane. Jeżeli chodzi o oprawy sufitowe stałe to wyróżniają się one tym, że pierścień wewnętrzny jest nieruchomy względem drugiego. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że promień światła można skierować tylko w jednym kierunku. Zdecydowanie większe pole do manewru oferują oprawy halogenowe z ruchomym pierścieniem, dzięki któremu istnieje możliwość wybrania dowolnego kierunku. Dzięki oprawom regulowanym można podkreślić najpiękniejsze elementy w danym pomieszczeniu.

Kształt ma znaczenie

Nowoczesne oprawy halogenowe dostępne są w wielu różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Największym zainteresowaniem cieszą się oprawy kwadratowe, okrągłe, podwójne i potrójne. Wybór konkretnego rozwiązania zależy tak naprawdę od indywidualnych potrzeb i preferencji. Podwójne, potrójne i poczwórne oprawy posiadają oczywiście nie jedno, a kilka źródeł światła.

Solidny i elegancki materiał

Oprawy halogenowe spełniać będą swoje zadania użytkowe i dekoracyjne tylko wtedy, gdy wykonane będą z odpowiedniego materiału. Producenci oświetlenia oferują oprawy stalowe, aluminiowe i szklane, które doskonale pasują do pomieszczeń urządzonych w stylu skandynawskim i rustykalnym. Osoby, które w pierwszej kolejności zwracają uwagę na cenę powinny postawić na oczka wykonane w całości ze stali. Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście niezawodna stal nierdzewna, która nawet po wielu latach użytkowania nie będzie korodować.

Na jaki kolor postawić?

Oprawy stalowe dostępne są w wielu różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu bez problemu będzie można je dopasować do każdego pomieszczenia. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się oprawy chromowe. W zależności od indywidualnych preferencji można wybrać chrom połysk albo chrom mat. W nowoczesnym salonie najlepiej sprawdzą się oprawy złote, grafitowe i miedziane. Najbezpieczniejszym wyborem będą zawsze ponadczasowe oprawy białe i beżowe. Lico oprawy halogenowej może być gładkie albo szorstkie. Osoby poszukujące dekoracyjnych opraw powinny wybrać modele aluminiowe, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Osoby, które nie wiedzą na jaki kolor postawić mogą skorzystać z fachowego doradztwa projektanta wnętrz.