Dom

Rośliny sztuczne – kwiaty i krzewy, których nie musisz nigdy wymieniać

Rośliny sztuczne wyglądają świetnie o każdej porze roku. Nie ma potrzeby sezonowej wymiany roślin – sztuczna roślina zawsze będzie wyglądać świetnie, bez względu na porę roku.

Dlaczego rośliny sztuczne, a nie tradycyjne?

Oszczędzają koszty wody i energii. Każdy dzień, który mija nie wymaga od nas uwagi. Są tworzone przy użyciu materiałów syntetycznych i zaprojektowane tak, aby wyglądały jak żywe rośliny. Ponieważ do ich produkcji wykorzystuje się materiały syntetyczne, stanowią one łatwą w utrzymaniu alternatywę dla żywych roślin.

Stanowią bezpieczne środowisko dla zwierząt domowych: większość sztucznych roślin nie jest toksyczna i nie szkodzi zwierzętom domowym. Są bardzo łatwe w pielęgnacji: nie trzeba ich podlewać i nigdy nie umrą, nie trzeba się martwić o szkodniki, które mogą zaatakować prawdziwe rośliny. Są piękne, dekoracyjne i zawsze zielone: tworzą atrakcyjny wygląd gdziekolwiek je umieścisz w swoim domu lub biurze.

Z czego wykonane są sztuczne rośliny?

Podstawowym materiałem używanym do tworzenia sztucznych roślin jest plastik. Tworzywo to służy do tworzenia płatków, liści i innych części roślin. W niektórych przypadkach, aby uzyskać bardziej realistyczną fakturę części roślin, można użyć włókien jedwabiu. Niektóre sztuczne rośliny mają naturalne materiały wykonane z drewna lub kory i zmieszane z tworzywem sztucznym (m.in. te dostępne na https://www.sfmeble.pl/c/Rosliny-sztuczne). Sztuczne drzewa mogą mieć pnie z prawdziwego drewna i plastikowe liście. Takie połączenie nadaje drzewu bardziej realistyczny wygląd i zwiększa jego trwałość.

Niektórzy producenci stosują wodoodporne tworzywa sztuczne, które pod pewnymi warunkami mogą być umieszczane na zewnątrz. Te rośliny sztuczne mogą wytrzymać bezpośrednie światło słoneczne i lekki deszcz, dzięki czemu nadają się do umieszczenia na patio, gankach i pokładach. Jednak długotrwała ekspozycja na ostre słońce może spowodować, że kolory z czasem wyblakną, ale zależy to od producenta. Sztuczne rośliny zewnętrzne powinny być przenoszone do pomieszczeń w miesiącach zimowych w chłodniejszym klimacie, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez surowe zimowe warunki pogodowe.