Jak dobrać przycisk spłukujący do stelaża podtynkowego?

Przyciski spłukujące to obecnie podstawa w każdej łazience ze względu na to, że większość osób decyduje się na montaż stelaży podtynkowych. Wybór tego typu asortymentu jest szeroki, dlatego można mieć problem z doborem najlepszego modelu. Czym się kierować podczas takich zakupów?

Przycisk do spłuczki w kolorze czarnym

Jaki przycisk do nowoczesnej łazienki?

W nowoczesnych, minimalistycznych łazienkach zazwyczaj stosowane są zestawy podtynkowe, dlatego zakup przycisku do spłuczki to podstawa. Przede wszystkim przycisk musi być dopasowany do stelaża, dlatego najlepiej kupić model pochodzący od jednego producenta. Większość przycisków to konstrukcje umożliwiające oszczędzanie wody, zazwyczaj dają możliwość spłukiwania w trybie 6/3, 3/5 oraz bardzo oszczędnym 2/4. Ciekawym rozwiązaniem jest przycisk do spłuczki uniwersalny szklany, który świetnie sprawdzi się w przypadku minimalistycznych, eleganckich aranżacji łazienek. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale przycisk do spłuczki można również potraktować jako element dekoracyjny. Obecnie wybór wyposażenia łazienkowego jest ogromny, dlatego bez wątpienia każdy znajdzie dokładnie to, czego szuka. Ważne jest to, aby zdecydować się na produkty pochodzące od znanych, renomowanych producentów, bo jest to gwarancja ich wytrzymałości. Niestety w tym wypadku cena zazwyczaj idzie w parze z jakością.

Jakie są rodzaje przycisków spłukujących?

Możliwości jest wiele, bo można wybierać spośród przycisków podwójnych, a także z funkcją stop, dzięki której można przerwać przepływ wody w dowolnie wybranym momencie. Decydując się na konkretny model przycisku do spłuczki, warto sprawdzić, czy aby na pewno będzie pasował do stelaża podtynkowego. Należy zwrócić uwagę także na oszczędność wody, gdyż dzięki temu poniekąd przyczynami się do ochrony środowiska.

Mimo że najczęściej montowane są przyciski manualne, obecnie dużą popularnością zaczynają się cieszyć także modele elektroniczne, które są dużo bardziej higieniczne, co więcej pozwalają zaoszczędzić więcej wody. Pamiętajmy, aby przycisk dopasować do aranżacji pomieszczenia oraz pozostałego wyposażenia.